Jdi na obsah Jdi na menu
 


LUSH - POZNEJTE JEHO VYJÍMEČNOST

Dnes bych se chtěla zaměřit na jedno konkrétní téma, a tím je LUSH. O co že se jedná? Že neznáte tuto společnost? Nevadí, já Vám jí teď trochu představím. Úvodem bych chtěla zmínit to, že tento článek není sepsán na základě spolupráce. Píšu ho čistě ze svojí hlavy a ze svého rozhodnutí. LUSH jsem si totiž zamilovala a myslím, že se mi většina z vás nebude divit. Zároveň bych taky chtěla říct, že každý měsíc bude nový článek na téma LUSH. Chci vám postupně ukázat všechny produkty, které LUSH má. Chci, abyste je znaly a věděli jste, proč jsou tak výjimečné. Každý měsíc bude tedy nový článek, ve kterém vám ukáži jeden nebo dva (výjimečně třeba i tři) produkty z LUSH.

LUSH je kosmetická společnost, jejíž ústředí sídlí ve Spojeném Království. Tato firma propaguje spoustu zásad a já bych vám ráda pár z nich představila a poukázala na důležitost toho, co tato společnost dělá nejenom pro nás, jako lidstvo, ale především pro zdraví naší planety.

Zásada číslo jedna!
TESTOVÁNÍ NA ZVÍŘATECH:
Dokonale známé a omílané téma. Společnost LUSH nakupuje suroviny pro své produkty pouze u společností, které v žádném případě netestují na zvířatech jakékoliv suroviny, které vyrábí.

Zásada číslo dvě!
ZÁSADA ČERSTVOSTI:
LUSH propaguje, že čerstvé ingredience jsou jeho podstatou. Čerstvě utržené jablko ze stromu je přece to nejlepší pro tělo, tak proč by to tak nemohlo být i s kosmetikou? Navíc čerstvé suroviny obsahují AKTIVNÍ složky – vitamíny, minerály, enzymy. LUSH také používá zásadně přírodní ingredience, mezi které se řadí rostliny, jíly, másla, či esenciální oleje. 65% ze všech produktů LUSH je přírodních! Co se týče pleťových masek, tak ty, jako vlajkové lodě společnosti, jsou 100% přírodní! Výrobky jsou vhodné jak pro vegany, tak i pro vegetariány, v čemž se můžete ujistit po přečtení štítku na produktu. Štítek také obsahuje pečlivě sepsané ingredience, které v produktu jsou.

Zásada číslo tři!
PRYČ S OBALY:
Nikdo z nás není rád, když vyhazuje zbytečný odpad, snad nikomu to nemůže dělat radost. Víte třeba, že odhadovaná doba rozložení plastové lahve je 450let? Čtyři a půl století? Víte co všechno se za tu dobu stane? To je neuvěřitelně dlouhá doba přeci. LUSH proti obalům bojuje různě. Jedním z (podle mě úžasných nápadů) je přeměna tekutých věcí na pevné. A že to není možné? Ale jasně že je, koukněte se třeba na ústní vodu v tabletách. Kdo to kdy slyšel, to je přece boží! Když si koupíte „nahatý“ produkt z LUSH on-line (www.lush.cz) , tak ho dostanete zabalený v biologicky rozložitelné celulóze či recyklovatelném papíru a uložený v bezpečí mezi obláčky FLO-PAK – to jsou takové bobulky vytvořené z kukuřičného škrobu. FLO-PAK se v kontaktu s vodou a půdou rozloží. Takže zase, žádné obaly, žádné zbytečné plasty. Jedná obří zajímavost – díky prodeji TUHÝCH šampónů za období 1.ledna 2015 – 1.ledna 2016 NEBYLO VYROBENO 15 890 925 zbytečných plastových šamponových lahví, které by poté dále znečišťovaly naši planetu. No nejsou to krásná čísla?

Zásada číslo čtyři!
5 KELÍMKŮ:
Poslední zásada, o které vám dnes povím, je zásada pěti kelímků. Asi možná už víte kam tím směřuji. Pokud totiž do prodejny LUSH donesete 5 plastových a čistých kelímků od jejich produktů, dostanete čerstvou masku zdarma. Jde o to, že se nemusí stále dokola tolik kelímků vyrábět. Tyhle se prostě zrecyklují a vyrobí se nový a naplní se novými produkty. Krásnej koloběh. Žádný vyhazování do popelnice. No není to super?

 

Docela by mě zajímal váš názor třeba i konkrétně na tuto celosvětově známou kosmetickou značku. Klidně mi tu zanechte komentář, budu moc ráda.

Tak zase někdy, ahoj!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář