Jdi na obsah Jdi na menu
 


Croatia 2018 – RADY A TIPY PŘED ODJEZDEM

Ahoj!

Pokud sledujete můj instagram: @paula_happydiary, určitě víte, že jsme se nedávno vrátili z cesty po Chorvatsku. Navštívili jsme pár zajímavých míst, které určitě stojí za zmínku. V tomto článku bych se ale ráda věnovala pár tipům a radám, jak jsme zajišťovali ubytování, jak moc dopředu jsme to plánovali, jaký jsme měli rozpočet a podobně.

Ze začátku řeknu jen, že jsme jeli na 7nocí a jeli jsme svým vlastním autem.

Co se týče cestování, přemýšleli jsme, zda někam letět na last minute a nebo si zajistit Chorvatsko. Nakonec jsme si tedy asi dva měsíce před odjezdem řekli, že to přece jenom zkusíme. Já byla v Chorvatsku naposledy před 5lety a přítel zhruba před 12lety, takže jsme každý měl zafixovanou jinou dobu, jiné ceny a tak. Nicméně jsme nechtěli zrovna Chorvatsko řešit přes cestovní kancelář, nehledě na to, že jsme tu zemi chtěli trochu více poznat.

Nakonec jsme vybrali ubytování ve dvou místech. Hledali jsme přes Booking.com, který je krásně přehledný a hlavně super je to, že vy si ubytování můžete pouze zarezervovat a zaplatit jej můžete až na místě. Což je podle mě super a máme vyzkoušené, že to tak opravdu je. Nemusíte se bát, že by Vám na místě řekli něco jako: „už nemáme místo“ nebo „nemáme vaši rezervaci“. Vždy vám totiž po rezervaci přijde email s kódem rezervace, který já osobně si vždy vytisknu, abych měla nějaký důkaz v ruce, určitě je to lepší, pokud máte nějaké obavy. S Booking.com se mi navíc ani nikdy nestalo, že by fotky z ubytování neodpovídali realitě (všichni máme hrůzu těch všemožných úprav a retuší žejo). Všechno je tam krásně popsaný a je to vážně přehledný. Navíc přes aplikaci booking.com  můžete kontaktovat osobu přímo v ubytování, která musím říct..mě vždycky odpověděla do jednoho dne.

Takže jsme si řekli, že dvě noci bychom mohli strávit na Makarské riviéře, konkrétně ve městě Gradac, takže jsme listovali a prohlíželi si ty nabídky, až jsme narazili na apartmán přímo u promenády!! A to bylo vyhráno! Jeden apartmán nás na dvě noci vyšel na nějakých 5500kč. Byli jsme ve třech, takže to nebylo ani tak drahé. Bylo to tam kouzelný. Ráno nás budili vlny, který byly slyšet, měli jsme klimatizaci, což bylo taky bezva, protože jsme vychytali zrovna nějaký super vedro nebo co. Odkaz na apartmán máte tady -> Apartments Orca . Více toho řeknu v dalším článku, ať se posuneme dál.

No a kde se ubytujeme potom..já jsem sáhla do paměti a zvolili jsme poloostrov Pelješac, konkrétně město Orebič. Je to možná největší město na poloostrově. Má neuvěřitelně dlouhou promenádu a je to tam celkově moc fajn. Tam jsme tedy našli ubytování asi 350m od moře, což nám teda ale vůbec nevadilo, páč my na to grilování na slunci jakože moc nejsme. My radši cestujeme a poznáváme, než  bychom si váleli šunky na sluníčku. Ubytování zase pro tři lidi nás tu vyšlo asi na 11500kč. Zde jsme taky hledali přes Booking.com, apartmán se jmenoval -> Apartments Juliet . No o tom vám taky povím dýl.

Když jsme počítali, kam všude se chceme podívat a na kolik peněz nás vyjde benzín..dopočítali jsme se nějakých necelých 12 000kč, ovšem i s dálničními poplatky v Chorvatsku a dálničními známkami v Rakousku a Slovinsku. Dálniční poplatky nás vyšli dohromady za obě cesty na necelých 500kun. Rakouská dálniční známka nás vyšla na  9euro – kupovali jsme desetidenní. Slovinskou jsme museli měsíční a ta vyšla na 30euro. Co se týče cesty, chtěla bych apelovat na bezpečnou jízdu a dodržování veškerých rychlostních limitů. Všude po cestě byla spousta měřených úseků a třeba v Rakousku hrozí opravdu velké pokuty.

Určitě doporučuji sjednat si cestovní pojištění, to je v dnešní době opravdu nutnost. Dále vám pak do Chorvatska stačí pouze občanka, my ale pro svůj klid raději jeli i s pasem.

Dále jsme si tak počítali peníze na útratu tam. No řekli jsme si, že to nebude tak hrozný a že 16000 na útratu by nám mělo stačit. Pro někoho je to moc, pro někoho málo..pro nás tak akorát.

Ceny v Chorvatsku jsou takové různorodé. Třeba pizza tam je od 45+kun, čevabčiči s hranolkami od 70+kun, pivo stojí od 18+kun, voda balená okolo 7kun, kopeček zmrzliny od 8kun.

Celkově nás tedy Chorvatsko vyšlo na nějakých 40 000kč. Na Chorvatsko to není málo, ale zase jsme viděli spoustu krásných míst. Jedinné co, tak že byla extrémně náročná cesta, tedy pro řidiče. Už z toho důvodu se příště, ať to bude kamkoliv vydáme letecky.

Zanedlouho napíšu pokračování, kde vám ukážu více do detailů naše ubytování, tak se těšte!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář